kot29

Zachowanie kociaków

W sporym stopniu psy to padlinożercy, jednakże również zdarza się im polować co idzie dostrzec do dziś u dziko żyjących psów. Jednakże kociaki to jak by nie było, czystej krwi drapieżniki i jako takie mogą się one w domu poniekąd odmiennie zachowywać. Są to czasem drobne, lecz widzialne różnice w postępowaniach zwierząt.

Czworonóg w wielu przypadkach nie rozumie słów swojego pana, lecz umie się adekwatnie zachować interpretując ich intonację. Bez trudu głównie przeczuwa wszelakiego rodzaju zakazy. Natomiast kociaki w wielu wypadkach są na tyle rozumne że szybko uczą się rozpoznawać kolejne słowa, swoich właścicieli. Ale bez wątpliwości nie są skłonne do spełniania poleceń.

Tak samo jak czworonóg kiciuś powinien mieć swoje stałe legowisko, w którym stale będzie mógł oduczać. Bezsprzecznie nawet jeśli koty mają umożliwione takie strefa to i tak całkiem ochoczo chodzą one drzemać w różnych, nieraz dziwnych położeniach. Jeśli zdarza się to ogromnie wielokrotnie to być może miejsce w którym znajduje się azyl kota z jakiś względów samemu kotkowi nie odpowiada.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *