kot23

Wysterylizować kota czy nie?

Obojętnie od tego czy koty żyją na wolności bądź również w domu, osłona kociej mamy, zaraz po urodzeniu kociąt wygląda podobnie i trwa przez podobny okres czasu, w stosunki od liczebności kociaczków oraz prędkości ich dojrzewania. W większości wypadków już w czasie około 3 miesięcy po porodzie kocia mama zaprzestaje się opiekować kiciusiami, co na wolności znaczy, że są one już w całości samodzielne.

Akcje dokarmiania czy też sterylizacji dzikich dachowców władze miast podejmują na podstawie określenia na skroś sytuacji, liczby owych zwierząt oraz ewentualnego zagrożenia ze strony szkodników. Realnie wszędzie tam gdzie są kocury liczba szkodników jest o wiele mniejsza, chociaż okazała ilość kiciów być przyczyną może pewne skomplikowania dla mieszkańców.

Młode kociaki, które mają już kilka miechów zwykle okazują o wiele większą chęć do rozrywki, niż starsze osobniki. W takim przypadku, o swojej chętce do uciechy, kocury zawiadamiają ustawiając swój ogon do góry. Zwrócony wysoko, pionowo ogon oznacza że kociak chce się bawić. Inną kwestią jest to, że z takim ogonem kocury wyglądają o wiele ładniej.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *