kot22

Trochę informacji o kotach

Mocne zdenerwowanie kicia można wyczytać z mowy jego ciała. Wybitnie przestraszone albo z innego motywu rozgniewane kocury tak bywa wymachują ogonem również na domiar tego ich kłaki na grzebiecie także przy ogonie najeża się tak jak w przypadku psów. Jest to także przestroga przed ewentualnością zaatakowania kota. Przestroga wysyłane innym kociakom.

Orientacja w terenie, którą mają kociaki, rodzi że są one w stanie znaleźć swój dom, nawet jeśli zgubią się wiele kilometrów od domu. Jest to dosyć trudna zdolność, jednak multum mruczków odnajduje się nawet po kilku miesiącach gdy uda im się z zajść do domu. Pokrewne, lecz stanowczość słabiej wygenerowane instynkty posiadają i psy.

Dachowiec, który rozumie różnice pomiędzy typami z reguły w całkowicie inny metoda „porozumiewa” się z człowiekiem a w inny metoda z innymi kotkami. Dotyczy to w głównej mierze mowy ciała której wykorzystują koty. Jako że ludziom łagodne kocie symptomy jest dużo ciężej odróżnić, to kiciusie w kontaktach z ludźmi korzystają bardziej charakterystycznych jak by to można było nazwać sygnałów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *