kot27

Problem – uczulenie na kota

Kiciuś, tak samo jak pies powinien mieć swoje maskotki i to najporządniej takie, którymi będzie mógł pobawić się i sam i razem ze swoim właścicielem. Jeżeli kocury nie będą miały zapewnionej takiej zabawy to ekspresowo sobie ją znajdą, a w charakterze zabawka posłużyć może im jakiś przyrząd w naszym domu lub roślinka, a w zasadzie większe, dekoracyjne kwiaty doniczkowe.

Niektóre osoby nie mogą i nie powinny hodować kiciusiów. Są to osoby które są na kociaki uczulone, lecz również osoby które boją się mruczków. W nauce opisany jest tego rodzaju lęk. Nie wiadomo zupełnie z jakiego powodu się on bierze. U osób uczulonych, sporo zależy od tego jakiego dogłębnie rodzaju jest to uczulenie, także jak jest ona silna.

Specyficzne drzwiczki dla kocurka, mogą być również zabezpieczone w taki sposób, by inne kocury nie mogły z nich posługiwać się. Rozwiązuje się to w tego rodzaju sposób, że drzwi otwierane są z wykorzystaniem specjalny chip który kicia ma w swojej obroży lub też wszczepiony pod skórą. Wówczas jakikolwiek obcy sierściuch nie wkroczy w tajemnicy do domu używając z tych drzwi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *