kot30

Dieta dla kociaków

Sposób w jaki widzą kiciusie jest przeróżny od naszego nie jedynie pod względem tego jak koty zauważają oraz percypują barwy, ale również pod względem i owego jak wielki jest zasięg ich widzenia. Kić jest w stanie zobaczyć wszystko to co znajduje się dookoła niego, lecz za to wiele kiciów ma problem z zauważaniem rzeczy, jakie znajdują się tuż przed nimi, co niekiedy komplikuje im odnalezienie na przykład kawałków jedzenia.

Kiedy nasze domowe kocury zaczynają nam przynosić podarunki w postaci upolowanych przez siebie myszy czy szczurów, warto jest orzec dlaczego tak się dzieje. Jeśli kotka uzna swojego właściciela za nieudolnego i nie zdolnego do polowania, to może starać się w taki owszem sposób mu wspomóc. W żadnym razie nie trzeba dachowca ukarać za takie zachowanie, jednak można usiłować go tego oduczyć.

Kiciusie, a głównie małe kiciusie są nadzwyczaj chętnie i skłonne do rozrywki, jednakowoż nie świadczy to że kiciusie są wspaniałe dla dzieci, zwłaszcza dla bardzo małych. Z specyfiki koty nie ubóstwiają hałasów i impulsywnych ruchów, dlatego też mogą one zareagować dość gwałtowanie na niektóre zachowania dziecka, co może skończyć się drobnymi zadrapaniami.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *