kot26

Bezpieczeństwo kota w domu

Standardowym okresem w którym rozmnażają się koty jest wiosenny czas. W okresie tym domowy kocię może być wyjątkowo nadzwyczaj chętny opuszczeniem domu, nawet na kilka dni. Niektórzy właściciele na to uznają, inni jednakże nie. W tym, pozostałym przypadku dość przemyślanie jest poddać kota sterylizacji co powinno go uspokoić oraz korzystnie przyczyniać się na jego zachowanie.

Miejsca do jakich dostępu nie powinny mieć z różnorakich powodów domowe kocury, powinny być poprawnie zabezpieczone. Rzeczy, jakich kotka nie powinien ruszać, nie wystarczy po prostu stawiać wysoko. Kocię może potraktować to raczej jako prowokacja i szybkie wspiąć się po rzeczy, jakie go zainteresują, czy też po nie wskoczyć.

Z trudem jest zestawiać ze sobą zwierzęta takie jak psy czy kociaki. Mniema się że kocury są inteligentniejsze, lecz za to psa można nauczyć większej ilości sztuczek czy innych praktycznych postępowań. Wynika to z różnić w jaki zarówno rzeczywistość jak i ludzi odbierają oba te gatunki, w głównej mierze jeśli nauczają się one pomiędzy ludzi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *